Blog je zrušen

Výstraha na silný vítr

Platí od: 28.8.2010 9:00 do 2.9.2010 19:00
Pro kraje: Celou ČR.
V následujících dnech k nám bude proudit vlhký a studený oceánský vzduch od severozápadu, přičemž v něm bude zesilovat právě severozápadní vítr. Vítr by měl mít v každém ze dnů od 28.8. do 2.9. nárazy 15 až 20 m/s. To zatím stačí na vydání výstrahy ,,pouze" 1. stupně. Je ovšem možné, že v některých dnech bude foukat i silnější vítr, než 20 m/s, a proto je možné upřesnění této výstrahy.

Doporučení ke zmírnění následků jevů: Nepobývat v lese, hrozí nebezpečí pádu stromu. Při nárazovém větru vycházet ven raději po směru větru, proti jeho směru by občas mohla být chůze velmi obtížná. Omezit konání venkovních akcí.

Vydal: Marek/Stormchasing web


Komentáře k článku

radek říká
29.08.2010

už se od německa blíží co na to říkáš?

radek oprava říká
28.08.2010

oprvdu : opravdu , prvdu: pravdu omlouvám se nějak jsem vynechal \\\\\\\"a\\\\\\\"

radek říká
28.08.2010

řekl bych že na bouřky už bude zima a jejich vyskyt je už méně pravděpodobný samozřejmě nějaká slabší bouřka se ještě vyskytnout muže to se nedá vyloučit ale tornádo jako v předchozích dnech už nečekám to jsme se aspon přesvědčili že i ke konci srpna je možnost vyskytu tornád ovšem ještě možná není konec záleží ovšem na podmínkách ještě v září muže klidně přinest babí leto čili teploty do 25°C a potom třeba ty bouřky však uvidíme ale o té vystraze na ten trvaly dešt by si měl zvážit oprvdu to zatím tak vypadá ale máš prvdu raději počkej do pondělka to bude jistější protože letos se to počasí oprvdu mění z hodiny na hodinu tak uvidíme

Marek - Stormchaser říká
28.08.2010

Moje výstrahy. Tak odpovídá název rubriky, a proto si, co se této rubriky týče, předpovědi nevšímám. Co se toho vydatného deště týče, zvažuji o výstraze, ale bude případně vydána až nejdříve v pondělí. A taky bych chtěl ještě nějakou tu bouřku, jenomže to vypadá, že včerejší bouřka byla poslední v tomto roce. Ale nepředbíhejme. Jak říkáš, počasí se poručit nedá.

radek říká
28.08.2010

podle modelu GFS to zatím tak vypadá

radek říká
28.08.2010

slyšel jsem že kromě toho silného větru by nas mohly potrapit i trvalé srážky podle chmu tak uvidíme ale v neděli by neměl byt ten vítr tak silný ani dnes už není ovšem během pondělaka by měl vyrazně zesílit a potvá nejspíš až do čtvrtku a pokud bude přes moravu postupovat frontální vlna spojenými s tlakovou níží a tak bude docházet ke střihu větru to muže znamenat zbrždění fronty tak uvidíme snad to nebude tak divoké ale to upozornění chmu beru vážně protože na toto počasí se spoléhnout nedá hlavně v tomhle měsíci kdy sever už zasáhla povodnová vlna a nerad bych kdyby znovu udeřila na moravu to bych spíše odcenil tornádo nebo bouřku než tohle ale hold počasí se poručit nedá a tak to bude napořád podle modelu to ale tak zatím vypadá s tím větrem to ale bude jistéVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí